Ewelbud – domy drewniane szkieletowe

Zalety domów drewnianych kanadyjek

 

Gotowe projekty

Zalety drewna w budownictwie domów

Temperatura wewnątrz, ogrzewanie domu, bezpieczeństwo

Na budynek w skandynawskiej technologii szkieletu drewnianego składają się głównie materiały izolacyjne. Lekkie ściany wypełnione mineralną wełną, konstrukcja dachu i stropów, doskonale chronią przed stratami ciepła. Drewniane domy kanadyjskie bardzo szybko się nagrzewają. Do domów w tej technologii nadaje się każdy system ogrzewania. Można zastosować ogrzewanie gazowe, elektryczne, węglowe, kominkowe, pompy ciepła, a zwłaszcza ogrzewanie nadmuchowe które jest najbardziej efektywnym i najtańszym sposobem ogrzewania (główne ogrzewanie domów szkieletowych w USA i Kanadzie). Elementy drewnianej konstrukcji dzięki pecjalnej impregnacji spełniają wszelkie normy ognioodporności. Specjalne płyty OSB 3 zamontowane na ścianach zewnętrznych budynku oraz stężnia i rozpórki (tzw. firestopy) uniemożliwiają ruchy konstrukcji pod wpływem silnego wiatru.

Krótki czas budowy, modyfikacje

Po zakończeniu prac fundamentowych nie ma przestojów technologicznych tzw. “mokrych etapów”. Technologia drewnianych domów jest wolna od ujemnych skutków schnięcia tynków, wylewek itd. Dom budowany tradycyjnie wymaga pewnego okresu przestoju w stanie surowym zamkniętym na ustabilizowanie budynku. Budowa w technologii drewnianej to niezależność od warunków atmosferycznych – możliwość prowadzenia prac w środku zimy jak i latem. W technologii lekkiego szkieletu proponujemy dom wykonany pod klucz w 3-4 miesiące od zera, czyli od fundamentów lub płyty fundamentowej. (Uwzględniając wcześniejsze przebrnięcie przez procedury biurokratyczne i pozwolenia poprzedzającą budowę). Drewniana konstrukcja budynków w technologii szkieletowej sprawia, że są łatwe w modyfikacji.

Koszty lekkiej technologii drewnianej

Technologia drewniana to zysk na powierzchni. Inna konstrukcja ścian daje dodatkowe metry kwadratowe powierzchni wewnętrznej w porównaniu do domów murowanych przy takich samych wymiarch zwewnętrznych budynku. Uzyskiwane jest dodatkowo ok. 10-20% powierzchni, za którą w tradycyjnej technologii murowanej trzeba byłoby dopłacić. W przypadku budynków z piętrem użytkowym nakłady na wykonanie stropu są niższe niż w domach murowanych, co wiąże się tańszym transportem materiałów budowlanych oraz krótszym czasem realizacji.

Podsumowując, drewniane domy są szybsze w budowie, zdrowsze i cieplejsze od murowanych a przy tym równie długowieczne no i tańsze!

Formularz kontaktowy